İçerik Yönetimi | Etkili İçerik Yönetimi | 0216 499 74 30 | Makaleci

Profesyonel Makalecilerimiz ile Dünyanın İçeriğini Üretiyoruz.

İçerik Yönetimi

Ana Sayfa / İçerik Yönetimi

İçerik Yönetimi

İnsanlar artık internet üzerinde yer alan arama motorlarına birkaç kelime yazarak birçok bilgiye ve hizmete ulaşabilmektedir. Bu konuda bizde eminiz ki günlük hayatınızda sürekli kullanıyorsunuz, ihtiyaç duyduğunuz en ufak hizmette dahi interneti kullanma işlemini. Hal böyle olunca web sitelerinin içerik yönetimiolarak kusursuz bir şekilde tasarlanması ve düzenlenmesi gerekmektedir. Web sitesini açtıktan sonra içerisinde yazı, video, resim ve doküman tarzı verilerin olmaması sizlere dezavantaj katacaktır. Herkes tarafından tercih edilen ve arama motorlarında ilk sıralarda olan siteler genel olarak içerik yönetimi konusunda profesyonel olarak çalışmaktadır.
İçerik yönetimi nedir? Web sitelerinde yer alan yazı, resim, görsel, video, doküman, rapor ve diğer bilgilerin sürekli olarak denetlenmesi, düzenlenmesi ve yenilenmesi sürecidir. Günlük hayatınızda web sitelerinizin içeriğini sürekli olarak denetleyemeyecekseniz, siteniz arama motorlarında sürekli olarak düşüş yaşayacaktır. İçerik yönetimi rakip web siteleri ile rekabet yapmanızı sağlayarak sıralamalarda rakiplerinizin bir adım önüne geçmenizi kolaylaştıracaktır. Zaman problemi yaşıyorsanız, içerik yönetimini profesyonellere bırakabilir ve hiçbir şeye dokunmadan arama motorlarında her zaman üst sıralarda kalabilirsiniz.

İçerik Yönetimi Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Web siteniz ne kadar kaliteli ve kusursuz olursa olsun arama motorlarında herkesin kolaylıkla sizlere ulaşmasını istiyorsanız, içerik yönetimine ayrı bir önem vermelisiniz. İnsanların sizlere ulaşabildiği ve arama motorlarının ilk olarak sizleri keşfedebildiği alanlar içeriklerden geçmektedir. Sürekli ve düzenli olarak en iyi başlıklarla içeriklerin üretilmesi, siteyi güncel tutmanın en iyi yoludur. İçerik yönetimi sürekli olduğu zaman işlevseldir, örnek olarak bir insanın 3 öğün yemek yemesine benzetebiliriz. Eğer bizler tek öğün yemek yeseydik bu bizim için ne kadar verimli olurdu? İşte içerik yönetiminde en büyük artısı doğru zamanda doğru yerde doğru adımların atılmasıdır.
İçerik yönetimi sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşıyacak en önemli etkendir. İnsanların sizlere kolaylıkla ulaşması bir yana sitenizi ziyaret edenlerinde sürekli olarak sizi tercih etmesi önem arz etmektedir. Sitenizde kaliteli ve düzenli içerikler varsa her zaman kullanıcı kitlesini kolaylıkla sitenizde tutabilirsiniz. Ancak içerikleriniz düzensiz ve yetersiz ise kullanıcılar sitenizi en başından itibaren terk etmeye başlayacaklardır. İçerik yönetimi ek olarak sitenizin hızının da düzenli kalmasını sağlar ve site hızının yavaşlamasını engellediği de bir gerçektir. Çünkü içeriklerin girildiği aşamalarda görsel, video ve dokümanların boyutları da sitenizin hızını yavaşlatmayacak bir şekilde ayarlanmaktadır. İçerik yönetiminin sizlere sunmuş olduğu diğer avantajlar şu şekildedir;

  • İçerik yönetimi sistemi web sitenize kimin hangi saatte giriş yapacağını hesaplar ve parolalarla koruma altına almaktadır. Bu sayede siteniz güvenlik açısında tam teşkilatçı bir yapıda olacaktır.
  • İçerik yönetimi sayesinde sitenizde yer alan tüm bilgi ve eski içerikleri karşılaştırabilir, hangi alanın daha iyi çalıştığını öğrenebilirsiniz. İlerleyen süreçlerde yatırım yapmak için güzel bir özelliği bu yüzden sizlere sunmuş durumdadır.
  • İçerik yönetimi sayesinde yazıların, görsellerin ve video gibi diğer sistemlerin tek elde toplanması mümkündür. Zaman kaybı yaşamadan istediğiniz an güncellemeleri takip edebilir ve gerekli düzenlemeleri iş işten geçmeden yapabilirsiniz.
  • Siteniz daima güncel kalacak ve arama motorlarında her zaman üst sıralara oynayacaktır. Bu etmenlerden dolayı sitenizin hiti, gelir kaynakları da doğal olarak artacaktır.

Neden İçerik Yönetimi Hizmeti Almalıyız?

İçerik yönetimi sadece yazıların sitelere girilip paylaşılması değildir. Google her zaman kendi sistemlerini güncellemektedir, doğal olarak değişen sistemlere karşı da sizlerin de güncel tasarruflarda bulunması gerekmektedir. 10 yıl önceki içerik yönetimi ile şuan ki içerik yönetimi sisteminin birbirinden çok farklı olduğunu söyleyerek bu cümlemizi destekleyebiliriz. İçerik yönetimi hizmeti profesyonel kişiler tarafından verilir, hizmeti sunan kişi ya da kurum bu işin ehli değil ise sitenize ciddi zararlar verebilir. İçerik yönetimi sistemleri uzmanlık istemektedir, eğer en iyi şekilde bu hizmeti almak istiyorsanız, alanında bir numara olan firmamızı arayabilirsiniz.
İçeriklerin düzenlenmesi ve sürekli olarak rakiplerle rekabet edebilecek bir konuma getirilmesi ancak uzmanlar tarafından yapılır. Yani sadece sizlerin sitesi ile ilgilenerek içerik yönetimi hizmetleri bitmemektedir. Rakiplerinizin ve sizin alanınızdaki öncülerin incelenmesi ve analiz edilmesi sonucunda çalışmalar yapılır. En doğru ve en güncel içerikler özgün bir şekilde sitenize aktarılır. Görsellerin, videoların, yazıların ve dokümanların birbiri ile uyum içerisinde olduğu bir çalışma yapılır. Ziyaretçilerin beğendiği ve ortalama çıkış süresinin uzun olduğu bir web sitesi inşa edilir. İşte bunlardan dolayı içerik yönetimi konusunda uzman ekiplerden destek almalıyız, arama motorlarında kalıcı olarak üst sıralarda olabilmek için.

İçerik Yönetimi Sistemleri

İster kurumsal bir web siteniz olsun hatta ister şahsi bir web siteniz, yapmanız gereken şey doğal yoldan ziyaretçi kazanmaktır. Seo çalışmaları ve İçerik yönetimi sayesinde arama motorlarında doğal yoldan ilk sıralarda yer alabilirsiniz. İçerik yönetimini kullanarak eğer üst sıralarda yer almak istiyorsanız, hangi sistemi seçeceğinize dikkat etmelisiniz. Birbirinden farklı ve birbirinden değerli birçok sistem bulunmaktadır. İçerik yönetimi sistemlerini şimdi daha yakından tanıyalım;

  • ECMS: Genel olarak kurumsal olan şirketlerin kullandığı bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Personellerin kayıtları, dokümanlar, belgeler, şirket ve operasyon kayıtlarının gizli tutulduğu ve düzenlendiği yerdir.
  • WCMS: Kolaylıkla yönetilebilen web sitelerinin içeriklerini düzenlemeyi sağlayan sistemdir. Detaylı bilgileri bünyesinde saklar ve gerektiği durumlarda html olarak upload edilebilir.
  • MCMS: Günümüzde önemi daha da artış önemli bir içerik yönetimi sistemidir. Telefon, tablet gibi mobil cihazlar için hazırlanmış olan bir sistemdir.
  • DMS: İçeriklerin dosyalanması konusunda görev yapar, arşivlenen bütün dosyaların kolaylıkla yönetilmesini sağlar.
  • Media CMS: Film, müzik, resim gibi medya içeriklerin düzenlenmesi ve kontrol altında tutulması adına var olan bir sistemdir.

İçerik Yönetimi İle Seo Yapın

Web sitenizi sürekli olarak ön planda ve güncel tutabilmek için düzenli bir seo çalışmasına ihtiyaç duyarsınız. İnternet üzerinden kullanıcı ya da müşteri kazanmak istiyorsanız yapabileceğiniz iki seçenek vardır. Bunların birincisi Google Ads paralı reklam hizmeti alarak arama motorlarında üst sıralarda olabilmek. Kalıcı değildir ve bütçenizin bittiği andan itibaren alt sıralarda doğru düşüşünüz devam eder. Bunun dışında ise ikinci seçenek ise İçerik yönetimi ile seo yapmak; evet yanlış duymadınız, en doğru en iyi içerikler sayesinde sizlerde arama motorlarında kalıcı olarak üst sıralarda olabilirsiniz. Seo hizmetleri kapsamında yer alan içerik yönetimi sizlere her zaman daha uygun maliyetlere gelecektir. Reklama harcayacağınız ücretlerin kat ve kat altında ödemeler yapacağınızı unutmayınız.
Profesyonel Seo uyumlu makale hizmeti, web tasarım hizmeti ve içerik yönetimi konusunda yıllardır hizmetlerini kesintisiz olarak sürdüren firmamız alanında uzman olan kişilerle çalışmaktadır. Sizlerin sürekli olarak arama motorlarında üst sıralarda kalmasına yardımcı olmak adına 7/24 çalışacağımızın sözünü verebiliriz. İçerik yönetimi konusunda profesyonel olarak bizlerden destek almak için ise yapmanız gereken tek şey bizleri aramak olacaktır. Bizleri arayın beraber düşünelim ve ortak bir karar vererek sitenizin marka değerini artıralım. Bunun dışında diğer hizmetlerimiz hakkında da bilgi almak için diğer web sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

İçerik Yönetimi
DİJİTAL DÜNYADAN TÜM İHTİYAÇLARINIZ İÇİN BURADAYIZ

Firmamıza Ait Diğer Markalarımız


Bize Anında Ulaşabilirsiniz

WhatsApp üzerinden merak ettiğiniz her şeyi bize sorabilirsiniz.