Sosyal Medya Yönetimi | Facebook Yöneticisi | Instagram Yöneticisi | 0216 499 74 30 | Makaleci

Profesyonel Makalecilerimiz ile Dünyanın İçeriğini Üretiyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Ana Sayfa / Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya organlarının her geçen gün önemi artmaktadır, sadece ülkemizde değil dünya üzerinde küresel bir etkiye neden olmaktadır. Web sitesi ve diğer alanlarda kişilere ulaşmak ve yeni kullanıcılar elde etmek mümkünken sosyal medya yönetimisayesinde bu gibi durumlar daha da basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Sosyal medya hesapları ve kullanıcıların sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Birçok kişi bilgiliye ve hizmete ulaşmak adına hızlı olduğu için sosyal medya yayın organlarını tercih etmektedir. Sizlerde bu konuda profesyonel destekler alarak sürekli popüler kalabilir ve marka değerinizi istediğiniz noktalara çekebilirsiniz.
Sosyal medya danışmanlığı veya sosyal medya yönetimi hizmeti konusunda yıllardır hizmetler sunan firmamız başarılı birçok operasyona imza atmıştır. Bu alanda hizmet sunduğumuz birçok sisteme bizzat referanslar kısmından bakabilirsiniz. Sosyal medya yönetim hizmetleri profesyonel bir şekilde gerçekleşmelidir. Doğal olmayan yani bot kullanıcılarla gerçekleşen yöntemler hesaplarınıza zarar verebilir hatta hesaplarınızın spamlanmasına kadar felaketlere yol açabilir. Doğal yoldan kullanıcıları hesabınıza çekmek ve hizmetlerinizi tanıtmak bu sistemin vazgeçilmez bir özelliğidir. Eğer sizlerde en doğru kişileri yani potansiyel müşterileri hesabınıza çekmek istiyorsanız, bizzat firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Gereklidir?

Hangi alanda hizmet sunarsanız sunun ya da şahsi olarak ne işle meşgul olursanız olun doğru kişileri bünyenizde görmek en temel amacınızdır. Örnek olarak Logo konusunda hizmet sunan bir firmaysanız sokaktan geçen herkes sizlerin potansiyel müşterisi değildir, bunun yerine web site ve sosyal medya sahipleri sizleri tercih etmelidir. İşte sosyal medya yönetimi bu aşamada devreye girerek sizler için en doğru kişileri hedeflemektedir. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşabilir ve marka değerinizi artırabilirsiniz. Alanında uzman olan firmamız bu işi profesyonelce yapan ekip arkadaşlarına sahiptir, sosyal medya hesaplarınızın analiz edilmesi ile başlanan bu süreç en doğru kişilere ulaşmakla sonlanmaz. Sürekli olarak sosyal medya hesabınızın güncel olmasını ve müşteriler tarafından sürekli takip edilmesi sağlanılır.
İnternet üzerinde daha fazla kişiye ulaşmak sizlere belli ayrıcalıklar sunacaktır, örnek olarak rakiplerinizle aranızda uçurum var ise onu kapatmanıza hatta rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Bunun dışında sosyal medya hesabınızın takipçi ya da abone sayılarında belli artışların yaşanması da muhtemel fırsatlar arasındadır. Sosyal medya yönetimi güvenilir bir ortam içinde gereklidir. Bu alanda yeni olanlar genellikle karşıdaki kişiye güven vermez ancak zamanla bu rayına oturur. Bu hizmetler sayesinde daha kısa süre içerisinde insanların hesaplarınıza güvenmesi kolaylaşacaktır. Firmamızın en temel amaçlarından bir tanesi de bu olmuştur.

Sosyal Medya Yönetimi Hangi Alanlarda Hizmet Sunar?

İnternet üzerinde yer alan ve etkisi her geçen gün artan birçok sosyal ağ bulunmaktadır. Hal böyle olunca da bu alanda bulunmamak önemli bir fırsatı tepmek demektir. Sosyal medya yönetimi hizmeti sunan firmamız tüm sosyal medya organlarında etkili bir şekilde çalışarak en doğru kişileri sizlere kazandırmaktadır. Facebook, İnstagram, Youtube, Twitter, Google+, Linkedin gibi birçok sosyal ağ gelişmiş bir yapıya sahiptir. Kullanıcı sayısı bakımından da bizler için önemli bir reklam alanıdır. Bu süreçte önemli olan en doğru platformu bulmaktadır, sizlerin ve hesaplarınızın amacı bu yüzden platform seçimi açısından oldukça önemlidir. Firmamız gelişmiş analiz ağı yöntemi sayesinde sizlerin hangi platformda daha iyi şekilde çalışacağını bulmaktadır.
Alanına hakim olan sosyal medya uzmanlarımız işlerini profesyonel olarak yaparak hesaplarınızı sürekli kontrol altında tutmaktadır. Reklam vermeden bütün sosyal medya ağlarında popüler olmak için 7/24 çalışacağımızın garantisini sizlere vermekteyiz.

Sosyal Medya Yönetimi Hangi Aşamalardan Geçer?

Etkili ve profesyonel olarak sosyal medya hesaplarınızın büyümesini istiyorsanız, bu işi uzmanlara bırakmanızda fayda vardır. Sadece içeriklerin paylaşılması olarak düşünmek son derece yanlıştır, sosyal medya yönetimi birden fazla detaya dikkat edilerek sağlanan bir hizmettir. Şimdi hangi aşamaların izlenmesi gerekiyor, bunu maddeler halinde açıklayalım;

Hesabınızın Analiz Edilmesi

İlk aşamada sosyal medya hesaplarınızın taslak planları oluşturulur, hedefler belirlenir ve ne yapılması gerekiyor bunun üzerinde durulur. Müşterilerin beklentisi tartışılır ve hayal olabilecek beklentiler ile ulaşılması mümkün gözüken beklentiler arasında seçim yapılır. Bu süreçte hesaplarınız analiz edilir ve hedef kitle belirlenir. Ulaşılacak hedef kitleden beklentiler tartışılır, özetle bu aşamada bu sürecin genel bir taslağı oluşturulur.

Hesabın Ve Rakiplerin İncelenmesi

Hesabın marka değeri net bir şekilde belirlenir ve ardından ulaşılması gereken marka değeri için eksiklikler listelenir. Marka değerinin artıları ve eksileri masaya yatırılır ve uzun dönem planları hazırlanır. Bu süreçte rakip hesaplarda incelenir ve ilerleyen zamanda adımlar rakiplerinizin eksik olduğu alanlardan başlanarak atılır.
Markanın incelenmesi sürecinde firmamızın dikkat ettiği bazı hususlar bulunmaktadır, şimdi bu unsurları görelim;

  • Hesabın takipçi-abone- hayran sayısı
  • Geçmiş ve anlık olmak üzere günlük kaç paylaşım yaptığı
  • Günlük olarak takipçi-Abone artış sayısı
  • İletişim konusundaki hesabın ne kadar yeterli olduğu
  • Düzenlemelerin nasıl ve hangi aralıklarla yapıldığı

Hesap Strateji Planı

Sosyal medya hesabının durumu ve rakiplerin analizi net bir şekilde bittikten sonra asıl işimiz olan strateji planlarına geçilir. Bu süreçte nelerin paylaşılacağı, paylaşma sıklığı ve bu süreçte hangi etiketlerin(hashtag) kullanılacağı belirlenir. Toplu bir liste içerisinde planlama yapılır ki ilerleyen süreçte aynı paylaşım ya da aynı etiket yer almasın diye. Sosyal medya yönetimi bu süreçle birlikte tamamlanır ancak son olarak özetleme ve raporlama yapılarak hedeflere ulaşma durumu iki taraf açısından da değerlendirilir.

Etkili Sosyal Medya Yönetimi İçin Neler Yapmalıyız?

Sosyal medya platformlarını kullanarak sizlerde her zaman kalıcı olarak marka değerinizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Bunun için bireysel olarak çalışmayı düşünüyorsanız, ilerleyen zamanlarda hüsrana uğrayabilir ve hedeflerinizden geri kalabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel hizmetler sunan firmamız bu işi uzmanlara bırakmış durumdadır. Gelişmiş inceleme ve analiz araçları ile birlikte artık sizler hiçbir şeye dokunmadan internet ortamında üst sıralarda olabilirsiniz. Sosyal medya organlarında üst sıralarda kalıcı olarak durabilmek zordur, bunun için gecenizi gündüzünüze katmanız ve sürekli olarak aktif çalışmanız gerekmektedir. Sizler zaman konusunda problem yaşıyorsanız ve bu işin uzmanı değilseniz yapmanız gereken tek şey bizleri aramak olacaktır.
Sosyal medya hizmetlerinde üst sıralarda olmak için ek hizmetlere ihtiyaç duyabilirsiniz, örnek olarak içerik yönetimini gösterebiliriz. Güncel ve sürekli olarak kullanıcı çeken kaliteli içerikler sayesinde bu platformda daha da kalıcı olabilirsiniz. Firmamız sadece sosyal medya yönetimi hizmeti sunmamaktadır, ek olarak birçok alanda sizlere dijital ortamda üst sıralara taşımaktayız. Web tasarım, web yazılım, seo hizmetleri, içerik yönetimi, seo uyumlu makale gibi daha birçok alanda bizlere ulaşarak yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz.
Kalıcı bir şekilde üst sıralarda yer almak için Google paralı reklamlardan uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz. Paranızın bittiği zaman bu hizmetlerin faaliyetleri de biter ancak düzenli sosyal medya yönetim hizmetleri sizlere kalıcı olarak zirveye taşıyacaktır. Daha detaylı bilgi almak için ya da hizmetlerimizden yararlanmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi
DİJİTAL DÜNYADAN TÜM İHTİYAÇLARINIZ İÇİN BURADAYIZ

Firmamıza Ait Diğer Markalarımız


Bize Anında Ulaşabilirsiniz

WhatsApp üzerinden merak ettiğiniz her şeyi bize sorabilirsiniz.